Eesti Politsei Naisühenduse  iga-aastane kahepäevane koolitus toimus sel korral 18-19. novembril Kõrvemaal kesk metsi ja raba. Kohalejõudmine oli nii mõnelegi koolitusele tulnule päris parajaks katsumuseks, aga õnneks päris ära ei eksinud keegi.

Pühapäevast õhtupoolikut alustasime peremehe poolt korraldatud matkaga rabajärve äärde, mille kaldal sai kogeda huvitavat tunnet kui maa jalge all vetrub. Peale matka pakuti meile maitsvat ja tervislikku vaarikavarre teed.

Pühapäeval toimus veel väike meeskonnatöökoolitus, mille käigus tuli valmistada torn 16 papptopsist, 8 kabenupust, 5 kirjaklambrist ja… Meeskonnad olid usinad ja tornid kerkisid! Meeskonnamängu oli meie jaoks ettevalmistanud Naiskodukaitse liige.

Peale aktiivset mõttetegevust vajasime lõõgastust ja seda ka saime. Meie ühenduse liige Raili andis näpunäiteid, kuidas teha üksteisele kontoris toolil istudes massaaži. Õhtul ootas naisi kuum saun ja mõnusalt suur köetud tünn keset õue, kus istudes sai nautida tähistaevast.

Järgmisel päeval toimus koolitus teemal „Kuidas hoida harmoonias keha ja kaitsta vaimset tervist“. Koolitajaks oli kinesioloog ja metameditsiini konsultant Lea Tõnts, kes tõi meieni doktor Geerd Kameri teadusuuringutel põhineva info ajust ja sellest kuidas aju juhib meie keha. Saime teada, kuidas parandada aju ja keha vahelist koostööd, teadvustada alateadvuses olevaid käitumismustreid ja ennetada haigusi.

Koolitusel osalesid ka meie koostööpartnerite Naiskodukaitse ja Naisjuristide Ühenduse esindajad ning kolleegid Politsei- ja Piirivalveametist.

Kaks päeva möödusid kiirelt, elades loodussõbralikus keskkonnas, süües tervislikke toite, kuulates häid nõuandeid koolitajatelt ja nautides head seltskonda!

 

Sirje Sarapu

EPN esinaine